fish food

شش جایگزین جالب جهت تغذیه ماهیان زینتی

اگر شمادسترسی به مواد غذایی ماهی خود ندارید ویا حتی میخواهید تنوعی در غذای ماهیان خود ایجاد می کنید می توانیی شش غذای توصیه شده در این پست را امتحان کنید

کرم خاکی :

ماهیان آکواریومی علاقه زیادی به این موجود زنده داشته و حتی در مواردی در خوردن آنها زریاده روی می کنند . تهیه این کرم ها از داخل باغچه و یا گلدان کار ساده ای است . این کرم ها را می توانیید به صورت تازه و قطعه قطعه شده و یا به صورت فریز شده به ماهی خود بدهید

کاهو:

کاهو یکی از سبزی های مورد علاقه ماهیان زینتی می باشد شما می توانید کاهو را تکه تکه کرده و به آکواریوم خود اضافه کنید و شاهد خورده شدن آن تنها در چند دقیقه کوتاه باشید. البته باید به این نکته توجه نمایید که برخی از ماهی ها به این ماده غذایی حساسیت دارند. برای تغذیه با کاهو شما می توانید آن را به صورت پخته و منجمد نیز به مصرف برسانید . فقط به یاد داشته باشید که حتما کاهو را قبل از مصرف ماهی ها خوب شسته و ضد عفونی نمایید . 

برنج آ ب پز (اب کش) :

برخی ماهی ها مثل ماهی قرمزبه خوردن برنج آب پز (بدون روغن )علاقه زیادی نشان می دهند.البته برنج منجمد و ماکارونی هم در برخی منابع توصیه شده است البته باید در استفاده از این مواد دقت نموده و پیه آلوده شدن آب را به خود بمالید.

جوانه غلات:

 برای استفاده از جوانه غلات به خصوص گندم باید غلات را در آب خیسانده و مانند سبزه عید جوانه آنها را پرورش داده و پس از خورد کردن به تغزیه ماهی ها برسانید . بهتر است در هنگام شب از تغذیه با جوانه ها اجتناب کنید .

بیشتر بدانید:  فواید نگهداری از ماهیان آکواریومی در درمان بیماری ها

فیله ماهی:

 ماهی گوشت خوار شما از خورد فیله ماهی سیر نخواهد شد . در استفاده از فیله ماهی باید به این نکته توجه نمایید که فیله پخته یا چرب نباشد.

نخود فرنگی:

نخود فرنگی آب پز و یا تازه و یخ زده می تواند جایگزین مناسبی برای ماهی های شما به خصوص در گلدفیش ها باشد . نخود را باید بخوبی خورد کرد تا ماهی بتواند آن را ببلعد.

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *