تغذیه لارو ماهی

بهترین روش جهت تغذیه لارو ماهیان زنده زا

گروه ترجمه سایت ماهی : اولین قدم در تغذیه و پرورش نوزادان ماهیان زنده زا تغذیه منظم و حفظ کیفیت آب مخزن پرورش آنها می باشد . در زندگی وحشی و طبیعی ، این نوزادن از بی مهرگان کوچک و جلبک ها تغذیه می کنند .

شما نیز می توانید با استفاده از چراغ آکواریوم و یا نور طبیعی خورشید محیطی مملو از جلبک های طبیعی و آغازیان برای این ماهی ها تهیه کنید اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که نوردهی خارج از قاعده و بیش از 2 تا 3  ساعت در  روز به خصوص در مورد نور خورشید می تواند محیط نا مناسبی برای رشد بچه ماهی های شما فراهم آورد و به خاطر رشد بی رویه جلبک ها باعث کاهش سطح اکسیژن و از بین رفتن کیفیت آب گردد.
یکی دیگر از مواد غذایی موجود که می تواند جایگزین روش طبیعی گردد پولکی های با کیفیت ، متنوع  و پودر شده می باشد . با توجه به سرعت هضم مواد غذایی در بدن بچه ماهی ها تغذیه با این مواد باید به میزان 4 تا 6 مرتبه در روز باشد البته به شرط آنکه کمترین پرت مواد غذایی را داشته باشید و غذای کمی به کف آکواریوم رسوب کند . فراموش نکنید ازدیاد پسماند های غذایی می تواند باعث ساخته شدن ترکیبات مضر و خطرناکی  مانند آمونیاک و نیتریت گشته  و موجب مسمومیت و مرگ و میر  در بچه ماهی ها گردد.
برای حفظ سطح کیفی آب آکواریوم پرورشگاه و پایین نگاه داشتن این ترکیبات شیمیای توصیه شده است هر روز یا هر 2 روز یکبار 10 تا 20 درصد آب آکواریوم را با آب تازه جایگزین نمایید.
شما می توانید با تغذیه مناسب بچه ماهی ها و استفاده از جلبک های طبیعی ماهی های جوان سر حال و با رشد سریع داشته باشید.

بیشتر بدانید:  تغذیه مرجان های دریایی

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *