تصاویر مرتبط با این سیچلاید آمریکایی

سیچلاید آمریکایی : کوتوله نامرئی (pistogramma cacatuoides)

نام علمی: pistogramma cacatuoides


نام مشترک : سیچلاید کوتوله نامرئی یا کوکاتو


نام انگلیسی: Cockatoo Apisto, Crested Apisto, Crested Dwarf Cichlid, Cockatoo Dwarf Cichlid, Cockatoo Cichlid


سطح مراقبت : آسان تا متوسط


اندازه ماهی: تا ۳ اینچ ( ۷.۶ سانتی متر)


اسیدیته آب : 6 – ۷


سختی آب : ۶ – ۱۰


دمای مورد نیاز: ۲۴ تا ۲۷ درجه سانتیگراد


طول عمر: درصورت نگهداری مناسب ۳ تا ۵ سال


منبع / زیستگاه: آمریکای جنوبی (برزیل و پرو )


رفتار / خلق و خو: سیچلاید کوتوله نامرئی معمولا یک ماهی آرام و صلحجو می باشد اما در مقابل متجاوزان به قلمرواش به خصوص در زمان تخمریزی بسیار پرخاشگر و مهاجم خواهد بود. این سیچلاید ها به شرایط آب حساس بوده و و در صورت عدم تامین کیفیت آب دچار مرگ و میر خواهند شد بنابر این بهتر است از فیلتراسیون آب مطمئن بوده و از ذغال نارس یا تورب در محفظه فیلتر خود استفاده نمایید. قرار دادن برگ درختان راش ، بلوط و بادام می تواند ضمن طبیعی تر ساختن شرایط شیمیایی آب برای این سیچلاید با توجه به تشکیل کلونی های مفید باکتریایی در اطراف این برگ ها شرایط تغذه این ماهی ها را بهبود سازد البته این نکته مهم ا فراموش نکنید که برگها باید هر هفته جایگزین شوند تا دچار فساد نگردند . وجود مخفی گاه های صخره ای ، چوب مرداب ، ریشه درختان ، بستری از شن و ماسه تیره و گیاهکاری متراکم می تواند در دکور آکواریوم شما استفاده گردد. این سیچلاید نیاز به نور کمی داشته و باید هرهفته 10 تا 15 درصد آب مخزن انها را تعویض نمود .

بیشتر بدانید:  گورامی و بتا : گورامی مرواریدی (Trichogaster leeri)

جنسیت: نرها درشت تر از ماده های هم سن بوده از رنگ آمیزی بهتری برخوردارند.


جفتگیری / تولید مثل: سیچلاید نر کوتوله نامرئی را باید حداقل باید با ۵ ماده نگهداری نمایید و به این نکته توجه کنید که تخمریزی در این ماهی به صورت دسته ای صورت خواهد گرفت. پس از تهیج ماهیان ماده توسط ماهی نر که با رقص زیبای باله های آن صورت می گیرد هر کدام از ماده ها غار صخره ای منحصر به خود را یافته و تخم های بیضی شکل و سرخ رنگی را که تعداد ان به ۸۰ عدد نیز خواهد رسید در آن قرار می دهد.
پس از تخمگذاری ماهی نر که مسئولیت قلمرو را بر عهده داد به سرعت به درون غارها سر کشی کرده و تخم ها ا بارور می سازد. و سپس مجددا به نگهبانی از غارها خواهد پداخت . در این زمان و تا لاروشدن تخم ها معمولا ماهیان کوریدوراس هر چند وقت یکبار و در طول شب به غاها شبیخون زده و تخم ها را خواهند خود لذا باید این ماهیان کف خوار را در زمان تولید مثل این سیچلاید از مخزن خارج نمود. پس از به دنیا آمدن لاروها باید آنها را با ناپلی آرتیمیا تغذیه نمود.


حجم آکواریوم: حداقل ۷۵ لیتر آب


سازگاری : سیچلاید کوتوله نامرئی با سایر سیچلاید های کوتوله ، گوامی دارف ، رازبوراها ، رنگین کمانی ها و لوچ ها سازگار است


رژیم غذایی : این ماهی را می توان با انواع پلت ، میگوی آب شور و لارو پشه ها تغذیه نمود


منطقه شنا: میانه آکواریوم

بیشتر بدانید:  رنگین کمانی : رنگین کمانی قرمز (Glossolepis incisus)

حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها:

White spot Disease

Hole-in-the-Head Disease

Bacterial Infections

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *