سیچلاید آمریکایی : سیچلاید بندری (Cichlasoma portalegrense)

نام علمی: Cichlasoma portalegrense


نام مشترک : سیچلاید آکارای بندری یا قهوه ای ، سیچلاید بندری


نام انگلیسی: Black Acara, Port Acara, Red Port Acara, Brown Acara


سطح مراقبت : متوسط


اندازه ماهی: تا ۱۰ اینچ ( ۲۵.۵ سانتی متر)


اسیدیته آب : ۶ – ۸


سختی آب : ۲ – ۱۸


دمای مورد نیاز: ۱۶ تا ۲۳ درجه سانتیگراد


طول عمر: درصورت نگهداری مناسب ۶ تا ۱۰ سال


منبع / زیستگاه: جنوب برزیل ، آرژانتین ، پاراگوئه ، بولیوی


رفتار / خلق و خو: سیچلاید بندری یک ماهی صلح جو بوده اما در برابر ماهیان کوئچکتر از خود خوی نیمه تهاجمی داشته و آنها را می بلعد. سیچلاید بندری در برابر تغیرات شیمیایی آب مقاوم بوده و از جریان بالای آب استقبال می کند .بستر آکواریوم آنها از شن های ریز و البته عمیق تشکیل شده و از گیاهان قوی بنیه و یا گلدان دار ، ذغال سنگ نارس یا تورب و غارهای صخره ای جهت مخفی شدن برای دکوراسیون محل زندگی آنها بهره برد. . تعویض ۵۰ در صدی آب آکواریوم به صورت ماهیانه از دیگر مواردی است که باید در نگهداری از این ماهی مورد توجه قرار داد .


جنسیت: در سیچلاید بندری ، نر ها که به صورت تک همسری زندگی می کنند نسبت به ماهیان ماده باله های پشتی و مخرجی بلند تر بوده و تنها و بزرگتر از آنها هستند.


جفتگیری / تولید مثل: قبل از هر کاری باید اسیدیته مخزن تولید مثل را را در ۶.۵ و دمای آب را بین ۲۳ تا ۲۶ درجه ثابت نگهداشت پس از جفت گیری سیچلاید بندری که همراه حرکات نمایشی در هر دو جنس می باشد جنس نر و ماده شروع به تمیز کردن سطح سنگ یا چوب صافی که قبلا در بستر آکواریوم تعبیه کرده اید خواهند نمود و تخمریزی خواهند کرد درغیر اینصورت آکارای آبی برای یافتن محل مناسب اقدام به چاله کندن و از بین بردن گیاهان آکواریوم خواهد کرد. ماهی ماده معمولا تا ۶۰۰ تخم خواهد ریخت . پس از تولد نوزادان و بعد از گذشت ۴ روز باید آنها را با لارو آرتیمیا تغذیه نمود.

بیشتر بدانید:  گربه ماهی : سینودونتیس فاخته (Synodontis multipunctatus)

حجم آکواریوم: برای یک جفت بالغ حداقل ۱۷۰ لیتر آب


سازگاری : سیچلاید بندری را می توان با ماهیانی با خصوصیات رفتاری مشابه ، مانند سایر سیچلایدهای صلح جو و آرام نگهداری نمود .


رژیم غذایی : سیچلاید بندری همه چیز خوار بوده وبا کرم های خونی ، میکرو کرم ، میگوی آب شور ، گرانول سیچلاید ها و سایر غذاهای غنی از ویتامین و مکمل ها تغذیه می گردند . هرگز در تغذیه سیچلاید بندری نباید از غذاهایی با پروتئین بالا به خصوص گوشت پستانداران استفاده کنید چون ممکن است موجب انسداد روده در آنها گردد.


منطقه شنا: تمام سطوح آکواریوم


حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها:

White spot Disease

Hole-in-the-Head Disease

Bacterial Infections

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *