تصویر آکواریوم قرنطینه

آکواریوم قرنطینه یا بیمارستان

مقدمه:

آکواریوم قرنطینه محلی است برای نگهداری ماهیان تازه وارد به آکواریوم شما . مخزنی که می تواند در سایر اوقات نقش یک بیمارستان را جهت انجام مراحل درمانی بر روی ماهی بیمار ایفا کند.

شما چه تازه کار باشید و چه حرفه ای باید استفاده از یک محیط مجزا را به عنوان مخزن قرنطینه یا بیمارستان در نظر بگیرید . آکواریوم قرنطینه به راحتی و با کمترین هزینه می تواند از بروز یک فاجعه احتمالی که ناشی از ورود ماهی تازه وارد است جلوگیری کند . باید به این نکته توجه داشته باشید که اکثر بیماری های ماهیان زینتی در طول 2 هفته پس از خرید علائم خود را نشان داده و باعث مرگ ماهی می شوند.

استرس ناشی از حمل و نقل ماهی و عدم کیفیت و فقر محیط زیست گذشته ماهی از عمده ترین مشکلات ماهیان خریداری شده می باشد . لذا منطقی است که حداقل به مدت یک هفته ماهی تازه وارد را در تانک قرنطینه نگهداری نمود.

چگونه یک مخزن قرنطینه بسازیم؟

آکواریوم قرنطینه می تواند یک مخزن نو و تازه ساز باشد . اما بهترین و به صرفه ترین کار استفاده از آکواریوم های قدیمی موجود شماست .یک مخزن حدود 40 لیتری (حجم تانک بسته به اندازه ماهیان مورد علاقه شما قابل تغییر است )با تجهیزات ارزان و محدودی مانند بخاری ، فیلتر آب (تا حد امکان ارزان و کارآمد و بدون ذغال ) و یک پمپ هوای معمولی.

کیفیت آب آکواریوم قرنطینه باید شباهت زیادی با آکواریوم مقصد داشته باشد و از شن برای تزئئن کف مخزن استفاده نشود . البته می توان شن را داخل یک ظرف یک بار مصرف کوچک و با درپوش توری ریخت وبا کمک پمپ هوا از آن یک فیلتر بیولوژیک کارآمد به دست آورد.

بیشتر بدانید:  بیماری انگلی ماهیان آب شور : آلودگی به شپش ماهی (Livoneca Infestation)

مدت زمان قرنطینه ماهی ها

مدت زمان مناسب برای قرنطینه یک ماهی حداقل یک هفته و حداکثر 2 هفته می باشد. ضمن اینکه در پایان مدت قرنطینه و انتقال ماهی به آکواریوم مقصد ، مخزن قرنطینه باید برای کاربرد مجدد کاملا شسته و تمیز گردد.

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *