انتقال ماهی

انتقال ماهی جدید به آکواریوم

اگر شما قصد خرید و انتقال ماهی به آکواریوم خود را دارید با توجه به اینکه این انتقال می تواند به خاطر تغییرات ناگهانی آب و دمای ماهی تازه وارد بسیار استرس زا و حتی مرگ اور باشد بهتر است به نکات ذیل توجه داشته باشید.

1- سعی کنید ماهی را بیش از نیم ساعت برای انتقال از فروشگاه به منزل در کیسه معطل ننمایید. اگر مسیر شما طولانی تر از این زمان است حتما آن را با فروشنده در میان بگذارید تا تدابیر لازم از جمله افزایش اکسیژن نایلون ماهی را در نظر گرفته و راهنمایی های لازم را به شما گوشزد نماید.

2- پس از انتقال ماهی به منزل و وارد کردن ماهی به آکواریوم (که بهتر است آکواریوم قرنطینه باشد ) بهتر است کیسه ماهی را درون آب آکواریوم قرار دهید . این کار زمانی پر فایده خواهد بود که نور محیط اطراف آکواریوم شما جهت کاهش استرس کاهش یافته باشد.

3- کیسه را باز کرده و تا جایی که امکان دارد لبه های آن را تا نمایید و آن را به حالت شناور درآورید

4- دو تا سه برابر حجم آب کیسه را با آب آکواریوم خود پر نمایید تا ماهی به آرامی با آب محیط آکواریوم جدید آشنا گردد . مدت زمان ماندن ماهی در این شرایط جدید حدود 30 دقیقه خواهد بود.

5- پس از این مدت شما می توانید با استفاده از تور (هیچگاه ماهی را با دست لمس نکنید ) ماهی ها را از درون کیسه به آکواریوم منتقل نموده و از خالی کردن محتویات کیسه انتقال ماهی به درون آب آکواریوم اجتناب نمایید .

بیشتر بدانید:  بهترین روش جهت تغذیه لارو ماهیان زنده زا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *