مقررات یاتا (IATA) در خصوص حمل و نقل ماهی زینتی

مقررات یاتا (IATA) در خصوص حمل و نقل ماهی زینتی

انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (یاتا) مقررات و معیارهایی برای حمل و نقل صحیح ماهی و دیگر حیوانات دارد . این مقررات شامل جزئیاتی در طراحی بسته بندی، نوع بسته بندی و برچسب زدن، آماده سازی قبل از اعزام و مراقبت عمومی و بارگیری است.

  1. ماهی ها باید در کیسه های پلی اتیلن که یک سوم آن با آب پر شده است نگهداری و پس از آن به طور کامل با اکسیژن باد و مهر و موم بسته بندی گردد. کیسه ها اغلب در داخل یک کیسه دیگر مهر و موم شده و و در داخل یک ظرف ضد نشت و محکم بسته بندی شوند.
  2. ماهی های کوچک بایدطوری بسته بندی شده است که تا 48 ساعت از زمان پذیرش توسط خطوط هوایی زنده بمانند.برای ماهی های بزرگتر (بیش از 40 سانتی متراین زمان حداقل 18 ساعت است.
  3. برای به حداقل رساندن تغییرات شدید درجه حرارت به خصوص برای گونه های گرمسیری مواد عایق مناسبی استفاده می شود. بسته های مهر و موم شده ای از یخ خرد شده در اطراف کیسه های حمل و نقل می تواند برای حفظ گونه های آبهای سرد در آب و هوای گرم خنک استفاده شود.
  4. جهت حمل کوسه ها، و گونه های دیگر که باید به طور مداوم شناکنند ، استفاده از ظروف حمل و نقل ویژه طراحی شده با پمپ شناور به همراه با اکسیژن ثابت الزامی است .ضمن اینکه این ماهی ها باید توسط یک اپراتور با تجربه همراهی گردند.
بیشتر بدانید:  قورباغه ماهی یا سنگ ماهی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *