کاراسین و تترا : تترا بوینس آیرس (Hyphessobrycon anisitsi)

تبارشناسی:

رده: Characiformes

خانواده: Characidae

نام علمی: Hyphessobrycon anisitsi


نام مشترک : تترا بوینس آیرس


نام انگلیسی :  Buenos Aires Tetra


سطح مراقبت : مناسب برای مبتدی ها


اندازه ماهی: تا ۲ اینچ (۶ سانتی متر)


اسیدیته آب  : ۶.۵ – ۷.۵


سختی آب  : ۵ -۱۰


دمای مورد نیاز:  ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد


طول عمر: ۳ تا ۵ سال


منبع / زیستگاه: جنوب آمریکا (آرژانتین ، پاراگوئه ، برزیل)


رفتار / خلق و خو: تترا بوینس آیرس به طور کلی یک ماهی پر جنب و جوش ، اجتماعی و  فعال بوده و  بهتر است در دسته های ۶ تا ۸ تایی نگهداری شوند. در تزئینات آکواریوم تترا چشم قرمز بهتر است از چوب راش بدون پوست ، ریشه های پیچ در پیچ ، گیاهان قوی بنیه با برگ هایی ضخیم مانند هیلیون استفاده نمایید فقط فراموش نکنید که این ماهی برای شنای مستقیم خود نیاز به فضای کافی دارد.تترا بوینس آیرس  در برابر ماهیا ترسو و خجالتی خوی تهاجمی پیدا نموده  به آنها حمله خواهد نمود .توصیه شده  که در هفته ۲۵ تا ۵۰ درصد آب آکواریوم آنها جایگزین گردد.


جنسیت: جنس نر تترا بوینس آیرس از ماده ها باریکتر و کشیده تر می باشند


جفتگیری / تولید مثل:معمولا ماهیان نر و ماده ماهی تترا بوینس آیرس را در زمان تولید مثل از هم جدا نموده و در تانک های مجزا نگهداری می نمایند . تانک تخم ریزی باید پوشیده از خزه جاوا شده باشد و در جایی قرار گیرد که تا حد امکان تاریک باشد.  پس از آماده سازی تانک تخم ریزی باید جفت خود را شب هنگام به تانک منتقل نمایید تا حداکثر طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت آینده و در صبحگاه  تخمگذاری کنند.  در این حالت والدین علاقه عجیبی به خوردن تخم ها دارند و باید انها را به سرعت از تانک خارج نمود . تخم ها نهایتا بینت ۲۴ تا ۳۰ ساعت بعد متولد خواهند شد و با فیتو پلانکتون ها و زئوپلانکتون ها تغذیه می گردند. ماهی ها پس از ۳ تا ۴ روز به شنای آزاد خواهند رسید.

بیشتر بدانید:  جراح ماهی : باله بادبانی (Zebrasoma velifer)

حجم آکواریوم: حد اقل ۶۰ تا ۷۰ لیتر


سازگاری : تترا بوینس آیرس با اکثر ماهیان آکواریومی به خصوص تتراها ، رنگین کمانی ها ، رازبوراها و دانیو ها سازگار می باشد.


رژیم غذایی : ماهی تترا  بوینس آیرس همه چیز خوار می باشند. فلیک ، گرانول، آرتیمیای زنده و کرم  خونی و… می توانند رژیم غذایی مناسبی برای این ماهی باشند. البته یک رژیم گیاهی شامل اسپیرولینا و برگ اسفناج نیز می تواند توصیه گردد در غیر اینصورت  آنها عاشق خوردن گیاهان دکور شما خواهند شد .


منطقه شنا: در تمامی نقاط آکواریوم


حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها:

Ichthyobodo Infection

Bacterial Infections

Fin Rot

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *