اهمیت تور ماهی در آکواریوم

اهمیت تور ماهی در آکواریوم

تور ماهی احتمالا آخرین ابزاری است که یک خریدار آکواریوم به آن توجه می کند . وسیله ای که برای حفظ و سلامتی ماهیان آکواریوم شما از ضروریات کار محسوب می گردد

کاربرد ها

تور ماهی نه تنها و سیله ای برای جابجایی ماهیان آکواریوم شما محسوب می شود بلکه کار برد های مهم دیگری نیز دارد . از جمله کار بردهای این تور ها می توان به اضافه کردن میگوی آرتمیا به آب آکواریوم و یا گرفتن ماهیان تازه متولد شده برای جلوگیری از خورده شدن آنها توسط سایر ماهیان اشاره نمود.

مشخصات ظاهری تور ها

تور ماهی ها باید متناسب با سایز ماهیان شما خریداری گردد تور های کوچک برای ماهیان بزرگ بسیار استرس زا بوده و موجب آسیب های فیزیکی به خصوص روی باله های آنها می گردد . و عکس آن یعنی تور بزرگ برای ماهان کوچک نیز مشکلاتی را برای گرفتن آنها به بار خواهد آورد

شبکه های توری نباید بسیار ریز باشد تا آب به سختی از درون آن عبور کند و نه بسیار درشت که ماهی ها در آن گیر کنند و به آنها آسیب وارد گردد.

چگونه از تور استفاده کنیم؟

شاید شما برای گرفتن ماهی تنها از یک تور استفاده کنید اما جالب است بدانید که در برخی از کشور ها ماهی ها را با یک تور به سمت تور دیگری که ثابت نگه داشته اند هدایت می کند و سپس ماهی را از آکواریوم خارج می کنند.

یکی دیگر از روش های صید توسط تور خمم کردن دسته تور به شکل یک گام از پله است. این کار کمک خواهد کرد که شما راحت تر به ماهیان خو درا به دام اندازید.

بیشتر بدانید:  چه میزان ماهی برای یک آکواریوم کافی است؟

تعمیر و نگهداری تور آکواریوم

وضع تور آکواریوم شما با گذشت زمان رو به فرسوده شدن خواهد گذاشت . خشک و خشن شدن سطح پارچه ای تور می تواند به راحتی آسیب های فیزیکی مختلفی بر روی ماهی شما ایجاد نماید . ضمن آنکه عدم شستشوی مناسب و ضدعفونی تور ها قبل و بعد از استفاده از آن می توان انتقال دهنده مناسبی برای عوامل بیماریزا به آکواریوم شما باشد لذا باید هر چند وقتت یکبار تور را با آب نمک غلیظ ضد عفونی نمود .

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *