کاراسین و تترا : تترا لیمویی (Hyphessobrycon pulchripinnis)

نام علمی: Hyphessobrycon pulchripinnis


نام مشترک : تترا لیمویی


نام انگلیسی :  Lemon Tetra, Citron Tetra


سطح مراقبت : آسان و منتاسب برای افراد مبتدی


اندازه ماهی: تا ۲ اینچ (۵ سانتی متر)


اسیدیته آب  : ۵.۵ – ۸


سختی آب  : ۸ -۱۵


دمای مورد نیاز:   ۲۳ تا ۲۸ درجه سانتیگراد


طول عمر: ۳ تا  ۸ سال


منبع / زیستگاه: جنوب آمریکا ( برزیل)


رفتار / خلق و خو: تترا لیمویی  به طور کلی یک ماهی پر جنب و جوش و فعال بوده در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم و  جان سخت بوده  و بهتر است در دسته های ۶ تایی نگهداری شوند. در تزئینات آکواریوم تترا لیمویی بهتر است از چوب راش بدون پوست ، ریشه های پیچ در پیچ ، برگ بلوط و ذغال تورب استفاده نمایید فقط فراموش نکنید که برگ ها را برای جلوگیری از فساد هر هفته تعویض نمایید  .توصیه شده  که بهتر است در هفته ۲۵ تا ۵۰ درصد آب آکواریوم آنها جایگزین گردد.این ماهی از آکواریوم هایی که گیاه کاری متراکم داشته و دارای مخفی گاه های صخره ای باشد استقبال می کند


جنسیت: جنس نر تترا لیمویی از ماده ها باریکتر و کشیده تر می باشند . ماهی نر رنگارنگ تر و باله پشتی آنها تیز تر از جنس ماده بوده و خط سیاه و سفید موجود در باله مقعدی آنها نیز واضح تر و ضخیم تر است


جفتگیری / تولید مثل:معمولا ماهیان نر و ماده ماهی تترا لیمویی را در زمان تولید مثل از هم جدا نموده و در تانک های مجزا نگهداری می نمایند . تانک تخم ریزی باید پوشیده از خزه جاوا شده باشد و در جایی قرار گیرد که تا حد امکان تاریک باشد.  پس از آماده سازی تانک تخم ریزی باید جفت خود را شب هنگام به تانک منتقل نمایید تا حداکثر طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت آینده و در صبحگاه  تخمگذاری کنند.  در این حالت والدین علاقه عجیبی به خوردن تخم ها دارند و باید انها را به سرعت از تانک خارج نمود . تخم ها نهایتا تا ۳۰ ساعت بعد متولد خواهند شد و با فیتو پلانکتون ها و زئوپلانکتون ها تغذیه می گردند. ماهی ها پس از ۳ تا ۴ روز به شنای آزاد خواهند رسید.

بیشتر بدانید:  سیچلاید آمریکایی : سیچلاید کوتوله بنچی (Apistogramma baenschi)

حجم آکواریوم: حد اقل ۵۵ لیتر


سازگاری : تترا لیمویی با اکثر ماهیان آکواریومی به خصوص تتراها ، رنگین کمانی ها ، رازبوراها و دانیو ها و حتی گورامی هاسازگار می باشد.


رژیم غذایی : ماهی تترا  لیمویی همه چیز خوار می باشند. فلیک ، گرانول، آرتیمیای زنده و کرم  خونی و… می توانند رژیم غذایی مناسبی برای این ماهی باشند.


منطقه شنا: در تمامی نقاط آکواریوم


حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها:

Ichthyobodo Infection

Bacterial Infections

Dactylogyrus Gill Flukes Disease

Columnaris

Neon

Fin Rot

استفاده از مطلب بدون ذکر عنوان ممنوع : سایت جامع ماهیان زینتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *