shop

disease

sponor

email

جستجو

 برگزاری دوره تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در گچساران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: اخبار و اطلاعیه ها
آخرین به روز رسانی یکشنبه, 06 دسامبر 2015 10:21
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 2181

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران گفت: دوره آموزشی ماهیان زینتی برای نخستین‌بار در این مرکز ارائه می‌شود.
علیرضا گرامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران گام‌های مهمی در خصوص ارائه رشته‌های جدید و اشتغالزا برداشته است، گفت: پرورش ماهی‌های زینتی از جمله رشته‌های جدید و نو در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران است که در ایجاد اشتغال نقش مهمی دارد.

وی افزود: این رشته از جمله مشاغل کارگاه محصول‌محور بوده که سبب ایجاد اشتغال پایدار در سطح استان می‌شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران تصریح کرد: پرورش ماهیان زینتی بسیار آسان بوده و به راحتی می‌توان از این فرصت مناسب برای ایجاد اشتغال در منازل در راستای ایجاد مشاغل پایدار بهره برد.

گرامی عنوان کرد: آماده‌سازی و راه‌اندازی آکواریوم، ماهی‌دار کردن آکواریوم، کاشت گیاهان آبزی در آکواریوم، اغذیه ماهی، تکثیر و زادآوری و برنامه‌ریزی و تحلیل اقتصاد تولید از جمله مراحل و استانداردهای لازم آموزشی و مهارتی در امر پرورش ماهیان زینتی است.

وی افزود: تعداد 27 نفر کارآموز به مدت 18 ساعت دوره آموزشی تکثیر و پرورش ماهی‌های زینتی را در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران طی کرده‌اند.

گرامی از برگزاری دومین کارگاه پیشرفته تکثیر و پرورش ماهیان زینتی خبر داد و اظهار کرد: این دوره با همکاری مرکز تحقیقات اصلاح نژاد ماهیان سردابی یاسوج در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران برگزار می‌شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران در پایان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با صندوق کارآفرینی امید گچساران، کارآموزان پس از اتمام دوره آموزشی مقدماتی و پیشرفته برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند.

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز167
دیروز192
این هفته359
این ماه5253

آی پی بازدیدکنندگان : 34.229.113.106
Unknown ? Unknown Tue 23 Jul 2019 23:17

نظر سنجی