shop

disease

sponor

email

جستجو

 روش های رنگ آمیزی ماهیان زینتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: تکثیر و پرورش ماهیان زینتی
آخرین به روز رسانی یکشنبه, 24 می 2015 07:36
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 2907

همه ما ماهی رنگی و درخشان را دوست داریم . اما متاسفانه بسیاری از رنگ های درخشان بر روی بدن ماهیان زینتی طبیعی نیستند. استفاده از رنگ های غیر مجاز و مصنوعی امروزه نقش پر رنگ و گسترده ای را در صنعت تجارت ماهیان زینتی ایفا می کند. با این وجود بسیاری از صاحبان این ماهی ها از وجود چنین رنگ هایی بی اطلاع هستند .

چگونه ماهیان زینتی را رنگ آمیزی می کنند

روش های متنوعی برای رنگ آمیزی ماهیان زینتی وجود دارد. روش هایی که می تواند ماهی زینتی شما را مستعد انواع بیماری ها نماید و عمر ماهیان شما را بسیار کوتاه سازد (حدود 80 درصد)و بسیاری از بازماندگان این ماهی ها که جان سالم به در برده اند تنها پس از چند ماه رنگ خود را نیز از دست خواهند داد .

رنگ آمیزی با کمک مواد غذایی:

در این روش رنگ از طریق مواد غذایی به ماهی جوان خورانده می شود . در این حالت رشد و نمو ماهی دچار اختلال شده و ماهی شانس کمی برای زنده ماندن پیدا می کند.

تزریق رنگ:

در این روش رنگ توسط سرنگ به زیر پوست ماهی تزریق می گردد . در این روش ممکن است چندین منطقه از بدن ماهی توسط سوراخ سوزن مورد جرتاحت قرار گرفته و در دراز مدت موجب عفونت های ثانویه گردد. شیشه ماهی ها و آنجل های فسفری درخشان معمولا با این روش رنگ آمیزی می گردند.

فرو بردن در رنگ:

این عمل یکی از وحشیانه ترین راه های رنگ آمیزی ماهیان زینتی محسوب می گردد. در این روش ابتدا به صورت بی رحمانه ای پوشش لزج فلس ها را سوزانده و ماهی را در رنگ غوطه ور می سازند. سپس ماهی را در معرض مواد شیمیایی محرک قرار داده و به این ترتیب پوست را مجاب به ترشح دوباره پوشش لزج بدن می نمایند. این روش بسیار پر استرس بوده و با مرگ و میر بسیار بالایی همراه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

Real time web analytics, Heat map tracking

مطالب مرتبط

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز20
دیروز391
این هفته832
این ماه4893

آی پی بازدیدکنندگان : 54.226.175.101
Unknown ? Unknown Wed 20 Mar 2019 03:59

نظر سنجی