shop

disease

sponor

email

جستجو

 ماهیانی که باید به تنهایی نگهداری شوند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: تکثیر و پرورش ماهیان زینتی
آخرین به روز رسانی شنبه, 23 می 2015 15:02
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 2802

وقتی کسی در مورد یک آکواریوم صحبت می کند اولین تصویر ذهنی که برای ما مجسم می گردد شامل یک محیط پر از ماهی های رنگارنگ است. ولی این گمان همیشه درست از آب در نمی آید چون برخی از ماهی های زینتی نه تنها با ماهیان دیگر سازگاری ندارند بلکه در اکثر مواقع حتی تحمل جفت خود را نیز ندارند. در این مقاله شما را با معروف ترین گونه های تنها زیست آشنا می کنیم.

1 – پیراناها:

ماهیانی بسیار مهاجم و پرخاشگر و بومی منطقه آمازون . بومیان منطقه آمازون در این رابطه ضرب المثل جالبی را به کار می برند«شاید بتوان از دست تمساح فرارکنید اما از آب های قلمرو پیرانا هرگز!!!» . پیراناها توانایی پریدن از داخل آب آکواریوم را داشته و حتما در نگهداری از آنها باید از یک درپوش مطمئن برای آکواریوم استفاده نمود .

2- بتا یا فایتر(سیامی جنگجو):

ماهی فایتر بهترین مثال برای ماهیان تنها زیست است . فایتر نر تنها در زمان جفت گیری با ماهیان ماده قابل نگهداری است و در پایان تخم ریزی حتما باید ماهی ماده را از او جدا ساخت . طبیعت فایتر نر به گونه ایست که می توان آن را حتی در یک لیوان یکبار مصرف نگهداری نمود.

3- اسکار :

اسکارها با وجود جثه بزرگ خود جزو ماهیان زینتی محسوب می شوند .ماهی اسکار به سرعت رشد کرده و به همین منظور نگهداری از آن مستلزم استفاده از یک آکواریوم بزرگ است . آنها علارغم اینکه اسکار ها علاقه زیادی به زندگی در تنهایی دارند اما بسیارخونگرم و بازیگوش هستند . و می توان در کنار آنها از لوازم سرگرم کننده پلاستیکی مخصوص آکواریوم استفاده نمود

4- ماهی بهشتی:

هرچند این ماهی را می توان با برخی گونه ها ی دیگر نگهداری کرد اما به خاطر علاقه ماهی به آزار سای ماهی های آکواریوم توصیه شده است که به تنهایی نگهداری شوند .

5- فلاور:

ماهی فلاور یک ماهی بسیار خشن ، مهاجم و قلمروگراست. بنابر این عموما با هیچ ماهی دیگری نگهداری نمی شود اما تجربیات اما در تجربه برخی از آکواریوم دارها گفته شده اگر از قبل یک آروانای بزرگ (بزرگتر از ماهی فلاور شما) در آکواریوم باشه فلاور می تواند با آن ازگاری داشته باشد.از دیگر ماهیان توصیه شده و سازگار با فلاور می توان به سیچلاید های بزرگ و لوچ ها(دلقک)کت فیش ها(دورادید ها)یا بارب ها( تینوفیل ها) اشاره نمود.باید به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان از فلاور های همجنس در یک آکواریوم استفاده نکنید و این را هم در نظر بگیرید که جفت کردن دو فلاور هم با هم بسیار سخت و مشکل است

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز58
دیروز369
این هفته427
این ماه6658

آی پی بازدیدکنندگان : 54.167.47.248
Unknown ? Unknown Tue 21 May 2019 05:46

نظر سنجی