shop

disease

sponor

email

جستجو

 راهنمای تکثیر سیچلاید گوره خری یا زندانی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: تکثیر و پرورش ماهیان زینتی
آخرین به روز رسانی شنبه, 23 می 2015 15:02
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 7682

سیچلاید گوره خری عموما به تخم گذاری در کوزه ها ، غارهای مصنوعی علاقه زیادی دارند اما شکاف بین سنگها و حتی بر روی گیاهان آکواریومی نیزمی تواند بستری برای تخم گذاری آنها قرار بگیرد . آنها همچنین مانند بسیاری از سیچلاید ها بر روی سطوح صاف سنگی تخم گذاری کرده و پدر و مادر هردو به نگهداری از تخم ها می پردازند.این ماهی در زمان نگهداری از تخم هایش بسیار پرخاشگر شده و به ماهیانی که مزاحم آنها شود حمله خواهد کرد.

قبل از تولید مثل:

قبلا ازتکثیر بهتر است ماهیان مولد خود را با مواد خوراکی مقوی (آرتمیای زنده ، کرمهای خنی ، لوفاک و ...)به مدت یک هفته تقویت نموده و نر و ماده ها را برای جفت یابی رد کنار هم قراردهید

انتقال به تانک تکثیر:

جهت تکثیر این ماهی باید ماهیانی را جفت شده اند را به آکواریوم جدید منتقل نمود (ماهیان نر و ماده باید لب های هم را به صورت مسالمت آمیزهر چند وقت یکبار در هم قفل کنند ) بهتر است تا قبل از تخم گذاری به آب ماده ضد عفونی کننده (متیلن بلو) اضافه نمایید تا از قارچ زدگی تخم ها جلوگیری نمایید.دما باید حدود 28 درجه سانتیگراد بوده و شرایط ثابتی داشته باشد.

شروع تخم گذاری:

پس از اینکه ماهی ها کوزه یا محل منتخب خود را برای تکثیر پاکسازی نمودند ماهی ماده شروع به تخم گذاری نموده و ماهی نر آنها را به اسپرم خود آغشته می کند.بعد از پایان تخم ریزی ماهی نر و ماده دائما با حرکت باله هایشان سطح اکسیژن را بر روی تخم ها متعادل نگه می دارند .نگهداری والدین شب و روز نخواهد شناخت به طوری که در تاریکی و با کمک حس بویایی به مراثبت از تخم هایشان پرداخته و با کمک باله های لگنی موقعیت آنها را رصد می کنند.معمولا تخم ها بعد از 72 ساعت هچ شده و نوزادان سیچلاید متولد می شوند.

به دنیا آمدن فرزندان

والدین پس از به دنیا آمدن فرزندان به مراقبت بیشتری از آنان پرداخته و مانند انسانها شب هنگام با بلعیدن آنها در دهان و پرتاب آنا به داخل لانه ای غار مانند خود آنها را از دسترس شکارچیان دور نگه می دارند. لاروها پس از از بین رفتن کیسه زرده باید تا 20 روز در کنار والدین قرار گرفته و تا حد امکان به خصوص در روز های نخستین تولد با آرتمیای زنده تغذیه گردند.

دیدگاه‌ها   

#6 مهدی 2018-07-03 11:05
سلام.من هم دو گورخری دارم.برامن تقرییبا اندازه ی یک انگشتند.نمی دونم جفت شدن یا نه هی میندازن دنبال هم . یکیشون میره بشت تصویه اب . باید چی کار کنم. :o :o :o :o :-? :-? :-?
#5 مهدی 2018-02-22 18:44
چگونه بفهمیم گوره خری بچه دار است؟؟؟؟
#4 majid 2018-01-12 05:17
باسلام وخسته نباشید
ماهی سچی پرتم وگوره خری باهم جفت خورده بودن تخم ریزی کردن رو سنگ حالا سنگ رومنتقل کردم به آکواریوم دیگه به همراه سچی پرت مشکلی نداره درضمن سچی پرت ماده هست
#3 محسن 78 2017-12-13 16:14
سیچلاید من تخم ریزی کرده ولی الان روز 4 هستشو بچه ها از تخم بیرون نیومدند
مشکل از چیه
#2 amir 2017-01-02 12:39
8) ههههه

نوشتن دیدگاه

Real time web analytics, Heat map tracking

مطالب مرتبط

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز58
دیروز369
این هفته427
این ماه6658

آی پی بازدیدکنندگان : 54.167.47.248
Unknown ? Unknown Tue 21 May 2019 05:46

نظر سنجی