shop

disease

sponor

email

جستجو

 اهمیت تور ماهی در آکواریوم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: آکواریوم و لوازم جانبی
آخرین به روز رسانی شنبه, 23 می 2015 08:31
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 3181

تور ماهی احتمالا آخرین ابزاری است که یک خریدار آکواریوم به آن توجه می کند . وسیله ای که برای حفظ و سلامتی ماهیان آکواریوم شما از ضروریات کار محسوب می گردد

کاربرد ها

تور ماهی نه تنها و سیله ای برای جابجایی ماهیان آکواریوم شما محسوب می شود بلکه کار برد های مهم دیگری نیز دارد . از جمله کار بردهای این تور ها می توان به اضافه کردن میگوی آرتمیا به آب آکواریوم و یا گرفتن ماهیان تازه متولد شده برای جلوگیری از خورده شدن آنها توسط سایر ماهیان اشاره نمود.

مشخصات ظاهری تور ها

تور ماهی ها باید متناسب با سایز ماهیان شما خریداری گردد تور های کوچک برای ماهیان بزرگ بسیار استرس زا بوده و موجب آسیب های فیزیکی به خصوص روی باله های آنها می گردد . و عکس آن یعنی تور بزرگ برای ماهان کوچک نیز مشکلاتی را برای گرفتن آنها به بار خواهد آورد

شبکه های توری نباید بسیار ریز باشد تا آب به سختی از درون آن عبور کند و نه بسیار درشت که ماهی ها در آن گیر کنند و به آنها آسیب وارد گردد.

چگونه از تور استفاده کنیم؟

شاید شما برای گرفتن ماهی تنها از یک تور استفاده کنید اما جالب است بدانید که در برخی از کشور ها ماهی ها را با یک تور به سمت تور دیگری که ثابت نگه داشته اند هدایت می کند و سپس ماهی را از آکواریوم خارج می کنند.

یکی دیگر از روش های صید توسط تور خمم کردن دسته تور به شکل یک گام از پله است. این کار کمک خواهد کرد که شما راحت تر به ماهیان خو درا به دام اندازید.

تعمیر و نگهداری تور آکواریوم

وضع تور آکواریوم شما با گذشت زمان رو به فرسوده شدن خواهد گذاشت . خشک و خشن شدن سطح پارچه ای تور می تواند به راحتی آسیب های فیزیکی مختلفی بر روی ماهی شما ایجاد نماید . ضمن آنکه عدم شستشوی مناسب و ضدعفونی تور ها قبل و بعد از استفاده از آن می توان انتقال دهنده مناسبی برای عوامل بیماریزا به آکواریوم شما باشد لذا باید هر چند وقتت یکبار تور را با آب نمک غلیظ ضد عفونی نمود .

نوشتن دیدگاه

Real time web analytics, Heat map tracking

مطالب مرتبط

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز167
دیروز192
این هفته359
این ماه5253

آی پی بازدیدکنندگان : 34.229.113.106
Unknown ? Unknown Tue 23 Jul 2019 23:18

نظر سنجی