shop

disease

sponor

email

جستجو

 سیچلاید آمریکایی : سیچلاید پلنگی (Parachromis managuensis)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: سيچلايد آمريکايي
آخرین به روز رسانی پنج شنبه, 07 می 2015 20:50
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 3777


نام علمی: Parachromis managuensis


نام مشترک : سیچلاید پلنگی یا یوزپلنگی


نام انگلیسی: Jaguar Cichlid, Manguense Cichlid, Managua Cichlid, Guapote Tigre, Aztec Cichlid, Spotted Guapote, Jaguar Guapote


سطح مراقبت : متوسط تا مشکل توصیه شده است مبتدی ها از این ماهی مهاجم کار خود را آغاز نکنند


اندازه ماهی: تا ۱۸ اینچ (۴۶ سانتی متر)


اسیدیته آب : ۷ – ۸.۲


سختی آب : ۱۰ - ۱۵


دمای مورد نیاز: ۲۴ تا ۲۵.۵ درجه سانتیگراد


طول عمر: درصورت نگهداری مناسب ۸ تا ۱۰ سال


منبع / زیستگاه: ایالات متحده ، هاوایی ، نیکاراگوئه


رفتار / خلق و خو: سیچلاید پلنگی یا یوزپلنگی یکی از مهاجم ترین سیچلاید های آمریکای مرکزی به شمار می آید به طور ی که حتی در برخی مواقع به جفت خود نیز رحم نمی کند. . آکواریوم آنها باید مملو از گیاهانی با ریشه های بیرون از آب و شناور بوده و بستر آکواریوم آنها از شن های ریز و البته عمیق تشکیل شده باشد تا این سیچلاید بتواندبه راحتی در ان حفاری کند. وجود مکان هایی برای پنهان شدن سیچلاید پلنگی، استفاده از ذغال تورب در فیلتراسین و به کارگیری برگ هایی مانند برگ بلوط در آب به شرط آنکه هر هفته با برگ های تازه جایگزین شوند و هم چنین تعویض ۲۵ در صدی آب آکواریوم هر دو هفته یک بار از دیگر مواردی است که باید در نگهداری از این ماهی مورد توجه قرار داد .


جنسیت: نرها بزرگتر از ماده ها بوده و باله پشتی و مقعدی آنها بلند تر از ماده ها می باشد


جفتگیری / تولید مثل: پس از جفت گیری سیچلاید پلنگی که بسیار مشکل و با وسواس صورت خواهد گرفت (اگر ماهی نر جفت را قبول نکند حتی ممکن است آن را تا حد مرگ آزار دهد) جنس نر و ماده شروع به تمیز کردن سطح سنگ یا چوب صافی که قبلا در بستر آکواریوم تعبیه کرده اید خواهند نمود ، در اکثر مواقع والدین پس از حفاری شن ها بر روی شیشه کف آکواریوم تخمگذاری می کنند. بعد از پایان تخم ریزی والدین بسیار پرخاشگر شده و با وسواس زیادی به محافظت از تخم ها خواهند پرداخت در این زمان ماهیانی که حتی از روی کنجکاوی به قلمرو انها نزدیک شوند زخمی و کشته خواهند شد لذا توصیه شده است که زاد و ولد این ماهیان در تانکی مجزا صورت گیرد. پس از هچ شدن تخم ها والدین نوزادان را تا ۶ هفته بعد رها نساخته و با وسواس زیاد از آنها نگهداری می کنند . در برخی مواقع پس از این دوره والدین دوباره شروع به تولید مثل می کنند و اگر مراقب نباشید جهت حفاظت از تخم های تازه حتی ممکن است فرزندان خود را نیز بکشند. البته در موارد بسیار نادری مشاهده شده است که والدین از هر دو دسته نگهداری می کنند. توصیه اکید شده است که تا سر حد ممکن فرزندان را از والدین جدا نساخته و مراقبت از فرزندان را به انها بسپارید.


حجم آکواریوم: برای یک جفت بالغ حداقل ۴۰۰ لیتر آب


سازگاری : معمولا به صورت تکی یا جفت نگهداری می شوند اما می توان آنها را با ماهیان بزرگ ترو با خصوصیات رفتاری مشابه مانند سایر سیچلایدهای مهاجم و گوشتخوار نگهداری نمود .


رژیم غذایی : ماهیان کوچکتر و کرم های خونی ، دل گاو و مرغ به شرط حذف چربی و تغذیه محدود ، میگو، گرانول سیچلاید ها .کارشناسان تغذیه یک نوبتی را توصیه می کنند و اگر سیچلاید پلنگی بالغ خود را عادت دهید حتی می توانید هفته ای یک بار نیز آن را تغذیه نماید


منطقه شنا: تمام سطوح آکواریوم


حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها:

White spot Disease

Hole-in-the-Head Disease

Bacterial Infections

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز19
دیروز391
این هفته831
این ماه4892

آی پی بازدیدکنندگان : 54.226.175.101
Unknown ? Unknown Wed 20 Mar 2019 03:53

نظر سنجی