shop

disease

sponor

email

جستجو

 سیچلاید آفریقایی : سیچلاید زنبوری (Pseudotropheus crabro)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: سيچلايد آفرقايي
آخرین به روز رسانی پنج شنبه, 07 می 2015 20:14
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 4218


نام علمی: Pseudotropheus crabro


نام مشترک : سیچلاید زنبوری


نام انگلیسی: Bumblebee Cichlid, Hornet Cichlid, Bumblebee Mbuna


سطح مراقبت : نگهداری از این ماهی برای افراد مبتدی توصیه نمی گردد


اندازه ماهی: تا ۶ اینچ (۱۵سانتی متر)


اسیدیته آب : ۷.۵ – ۸.۵


سختی آب : ۱۵- ۲۰


دمای مورد نیاز: ۲۶تا ۲۸ درجه سانتیگراد


طول عمر: درصورت نگهداری مناسب تا ۱۰ سال


منبع / زیستگاه: شمال دریاچه مالاوی در آفریقا


رفتار / خلق و خو: این گونه به خصوص در زمان جفت گیری رفتاری تهاجمی داشته و بهتر است با سایر سیچلاید های مهاجم آفریقایی نگهداری گردد . سیچلاید زنبوری معمولا به نسبت یک نر در مقابل ۶ ماده نگهداری شده و بهتر است جنس نر معمولا به سایر نر های هم نوع خود رحم نکرده و آنها را از پای در خواهد آورد ضمن اینکه استفاده از یک یا دو ماده برای یک نر می تواند موجب آزار دیدن ماده ها توسط نر و حتی گاهی مرگآنها منجر گردد. در آکواریوم سیچلاید زنبوری بهتر است از مخفی گاه ها و غارهای صخره ای بهره ببرید تا ماهی ها به راحتی بتوانند در آنها مخفی شوند . این ماهی نسبت به شرایط آب مخزن مقاومت خوبی داشته و بهتر است ۲۰ تا ۴۰ درصد از آب آکواریوم آن را به صورت هفتگی تعویض نمایید .رنگ روشن این ماهی بسیار پر طرفدار است.


جنسیت:نر ها ددر هنگام جفت گیری پر رنگتر از ماده ها خواهند شد


جفتگیری / تولید مثل: برای جفت گیری معمولا باید از یک هفته قبل نسبت به تغذیه ماهی ها با مواد مقوی و ویتامینه اقدام نمود . محیط جفت گیری سیچلاید زنبوری باید دارای سنگ های تخت و یا گودال های شن و ماسه در کف آکواریوم می باشدتا ماهی به راحتی بتواند در سطح صاف و یا شیشه تخم ریزی نماید .انتخاب ۶ ماده برای یک نر شروع کار برای یک تولید مثل موفق است . در ابتدای جفت گیری ماهی نر با براق نشان دادن خود سعی در ترغیب ماده ها خواهد نمود و در صورت بی تفاوت بودن آنها به این حالت هیجان زده و عصبی خواهد شد. پس از مدتی جفت گیری با موفقیت صورت خواهد گرفت و ماهی ماده شروع به تخم ریزی خواهد نمود و ماهی نر بلافاصله به بارور ساختن آنها اقدام خواهد نمود . پس از باروری ماهی ماده تخم ها را که به ۲۰ تا ۶۰ عدد خواهد رسید به تدریج در دهان خود جمع نموده و به مدت ۴ هفته و بدون خوردن غذا و تا زمان تولد در یک غار از آنها نگهداری خواهد نمودو تنها برای تغذیه از آنجا بیرون خواهد آمد . پس از ۳ هفته نوزادان به زندگی مستقل خود ادامه خواهند داد .


حجم آکواریوم: حداقل ۱۱۰ لیتر آب


سازگاری : معمولا به خاطر حس قلمرو طلبی و رفتارهای هجومی در هنگام تخم ریزی با همنوعان خود نگهداری می شونداما می توان انها را با سایر سیچلاید های مالاوی بزرگتر و تهاجمی نگهداری نمود.


رژیم غذایی : این ماهی به مانند سایر سیچلاید های دریاچه مالاوی نیاز به جیره غذایی کم پروتئین و سبزیجات تازه مانند اسپیرولینا و اسفناج نیازمند است. در تغذیه این ماهی باید تا حد امکان از تغذیه پروتئین های حیوانی مانند دل گاو و ... خود داری نمود تا به دستگاه گوارش ماهی آسیبی وارد نگردد


منطقه شنا: میانه و سطح پایینی آکواریوم


حفاظت محیط زیست: کمترین نگرانی


بیماری ها:

White spot Disease

Dactylogyrus Gill Flukes Disease

Malawi Bloat

Bacterial Infections

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز166
دیروز341
این هفته1210
این ماه7441

آی پی بازدیدکنندگان : 54.227.76.35
Unknown ? Unknown Thu 23 May 2019 14:06

نظر سنجی