shop

disease

sponor

email

جستجو

 سیچلاید آفریقایی : دلفین آبی (Cyrtocara moorii)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: سيچلايد آفرقايي
آخرین به روز رسانی پنج شنبه, 07 می 2015 20:06
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 4927


نام علمی: Cyrtocara moorii


نام مشترک : سیچلاید دلفین آبی ، هاپ موری ، دلفین آبی مالاوی


نام انگلیسی: Blue Dolphin Cichlid


سطح مراقبت : متوسط


اندازه ماهی: تا ۱۰ اینچ ( ۲۵ سانتی متر)


اسیدیته آب : ۸.۸ – ۷.۲


سختی آب : ۱۰- ۲۵


دمای مورد نیاز: ۲۵ تا ۲۹ درجه سانتیگراد


طول عمر: ۵ تا ۸ سال


منبع / زیستگاه: دریاچه مالاوی در آفریقا


رفتار / خلق و خو:محیط زندگی سیچلاید دلفین آبی باید بستری از شن و ماسه نرم داشته و بهتر آن است که جهت حفظ اسیدیته قلیایی آب از ماسه آکواریوم آب شور که مملو از مرجان های خرد شده است استفاده گردد. این درنده کوچ و زیبا را بهتر است در نسبت ۳ تا ۶ ماده در مقابل یک نر نگهداری نمود . سیچلاید دلفینی علاقه زیادی به شنا در محیط باز داشته و بهتر است برای او صخر ه هایی با حفره های فراوان تهیه نمایید . توصیه گردیده است که هر هفته ۱۰ تا ۲۰ درصد از آب را جایگزین نمایید.گردن این ماهی ها در سن بلوغ قوزدار خواهد شد.


جنسیت: در سیچلاید دلفین آبی نر ها درشت تر ازجنس ماده هم سن خود خواهند بود


جفتگیری / تولید مثل: برای جفت گیری معمولا باید از یک هفته قبل نسبت به تغذیه ماهی ها با مواد مقوی و ویتامینه اقدام نمود . محیط جفت گیری سیچلاید دلفین آبی باید دارای سنگ های تخت و یا گودال های شن و ماسه در کف آکواریوم می باشدتا ماهی به راحتی بتواند در سطح صاف و یا شیشه تخم ریزی نماید .انتخاب ۳ تا ۶ ماده برای یک نر شروع کار برای یک تولید مثل موفق است . در ابتدای جفت گیری ماهی نر باتشدید رنگ در سطح بدن خود سعی در ترغیب ماده ها خواهد نمود و در صورت بی تفاوت بودن آنها به این حالت هیجان زده و عصبی خواهد شد. پس از مدتی جفت گیری با موفقیت صورت خواهد گرفت و ماهی ماده شروع به تخم ریزی خواهد نمود و بلافاصله آنها را در دهان جمع خواهد کرد . ماهی نر با کمک لکه تخم که بر روی باله مقعدی خود قرار دارد ماهی ماده را به سمت خود خواهد کشاند تا برای برداشتن تخم دهانش را باز نماید و با این کار ماهی نر اسپرم ها را روی تخم ها خواهد ریخت . پس از باروری ماهی ماده تخم ها را که به ۲۰تا ۹۰ عدد خواهد رسید در دهان خود جمع نموده و به مدت ۳ تا ۴ هفته و بدون خوردن غذا و تا زمان تولد و شنای آزاد از آنها نگهداری خواهد نمود. پس از ۴ هفته نوزادان به زندگی مستقل خود ادامه خواهند داد . و می توان پس از جذب کیسه زرده آنها را با آرتیمیا و یا ناپلی تغذیه نمود .


حجم آکواریوم: حداقل ۱۵۰ و حداکثر ۴۰۰ لیتر


سازگاری : معمولا به خاطر حس قلمرو طلبی و رفتارهای هجومی با سیچلاید های هم خلق خود نگهداری می شود.


رژیم غذایی : این ماهی درنده را با جیره غذایی شامل کرم های خونی، ماهیان کوچک میگوی آب شور ، آرتیمیا و سبزیجات تازه مانند اسپیرولینا و اسفناج نیازمند است. تاکید شده است که در این گونه از سیچلاید ها از دل گاو و گوسفند و همچنین پرندگان استفاده نگردد چون می تواند موجب عفونت روده و بروز بیماری هایی مانند نفخ مالاوی گردد.


منطقه شنا: تمام مناطق آکواریوم


حفاظت محیط زیست: حداقل نگرانی


بیماری ها:

White spot Disease

Dactylogyrus Gill Flukes Disease

Malawi Bloat

Bacterial Infections

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز166
دیروز341
این هفته1210
این ماه7441

آی پی بازدیدکنندگان : 54.227.76.35
Unknown ? Unknown Thu 23 May 2019 14:07

نظر سنجی