shop

disease

sponor

email

جستجو

 آکواریوم قرنطینه یا بیمارستان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: مقالات درمانی
آخرین به روز رسانی سه شنبه, 10 می 2016 01:13
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 1596

چرا قرنطینه؟

آکواریوم قرنطینه محلی است برای نگهداری ماهیان تازه وارد به آکواریوم شما . مخزنی که می تواند در سایر اوقات نقش یک بیمارستان را جهت انجام مراحل درمانی بر روی ماهی بیمار ایفا کند.

شما چه تازه کار باشید و چه حرفه ای باید استفاده از یک محیط مجزا را به عنوان مخزن قرنطینه یا بیمارستان در نظر بگیرید . آکواریوم قرنطینه به راحتی و با کمترین هزینه می تواند از بروز یک فاجعه احتمالی که ناشی از ورود ماهی تازه وارد است جلوگیری کند . باید به این نکته توجه داشته باشید که اکثر بیماری های ماهیان زینتی در طول 2 هفته پس از خرید علائم خود را نشان داده و باعث مرگ ماهی می شوند.

استرس ناشی از حمل و نقل ماهی و عدم کیفیت و فقر محیط زیست گذشته ماهی از عمده ترین مشکلات ماهیان خریداری شده می باشد . لذا منطقی است که حداقل به مدت یک هفته ماهی تازه وارد را در تانک قرنطینه نگهداری نمود.

چگونه یک مخزن قرنطینه بسازیم؟

آکواریوم قرنطینه می تواند یک مخزن نو و تازه ساز باشد . اما بهترین و به صرفه ترین کار استفاده از آکواریوم های قدیمی موجود شماست .یک مخزن حدود 40 لیتری (حجم تانک بسته به اندازه ماهیان مورد علاقه شما قابل تغییر است )با تجهیزات ارزان و محدودی مانند بخاری ، فیلتر آب (تا حد امکان ارزان و کارآمد و بدون ذغال ) و یک پمپ هوای معمولی.

کیفیت آب آکواریوم قرنطینه باید شباهت زیادی با آکواریوم مقصد داشته باشد و از شن برای تزئئن کف مخزن استفاده نشود . البته می توان شن را داخل یک ظرف یک بار مصرف کوچک و با درپوش توری ریخت وبا کمک پمپ هوا از آن یک فیلتر بیولوژیک کارآمد به دست آورد.

مدت زمان قرنطینه ماهی ها

مدت زمان مناسب برای قرنطینه یک ماهی حداقل یک هفته و حداکثر 2 هفته می باشد. ضمن اینکه در پایان مدت قرنطینه و انتقال ماهی به آکواریوم مقصد ، مخزن قرنطینه باید برای کاربرد مجدد کاملا شسته و تمیز گردد.

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز103
دیروز362
این هفته103
این ماه8717

آی پی بازدیدکنندگان : 18.212.83.37
Unknown ? Unknown Mon 27 May 2019 08:22

نظر سنجی